Postaw na strategię marketingową!


Dlaczego chaotyczny marketing może Ci tylko zaszkodzić?  

Marketing pomaga Twojej firmie zaistnieć w oczach potencjalnych klientów, jest to ważna jak nie najważniejsza część tworzenia podstaw marki. Dobrze przeprowadzony proces marketingu pozwoli marce wypłynąć, zdobyć zaufanie i zyskać stałych klientów. Brzmi prosto, prawda? Nie daj się zmylić! W tym wpisie pokażemy jakie błędy popełniają firmy próbujące wybić się na rynku oraz dlaczego tak istotne jest zbudowanie profesjonalnej strategii marketingowej?

Zacznijmy on najpopularniejszych błędów źle przeprowadzonego marketingu:

 • Złe targetowanie – popularnym błędem jest chęć dotarcia do wszystkich. Firmy próbują dotrzeć do osób, których nigdy nie zainteresuje ich oferta, tracą na tym tylko swój czas i włożone w reklamę fundusze.
 • Zakotwiczenie się na swojej marce – jest to jeden z najpoważniejszych błędów jakie można tutaj wymienić. Duża część firm skupia się jedynie na powodzeniu swojej marki, na wdrożeniu jej w branżę, ale zapomina do kogo ta marka jest kierowana. Pomijanie potrzeb i cech klienta nie zagwarantuje Ci zysku!
 • Nachalność działań – ilu z nas ma setki e-maili w folderze SPAM? Błędne myślenie firm polegające na przekonaniu, że im więcej reklam, wiadomości, zachęcania klientów tym większe zyski. W dzisiejszych czasach, gdy użytkownicy Internetu bombardowani są reklamami coraz lepiej odróżniają wartościowe informacje od tych nachalnych, nie pozwól aby Twoja firma trafiła do tej drugiej kategorii.
 • Nieregularność – kupowanie co tydzień coraz to nowszej reklamy i czekanie na efekty przypomina działanie po omacku. Po co inwestować w różne reklamy i dezorientować klienta skoro można ujednolicić swoje działania marketingowe i zainwestować w sprawnie działającą, płynną, kampanię przynoszącą prawdziwe zyski?
 • Pomijanie monitorowania efektów – wiele firm wdraża mnóstwo działań promocyjnych w różnych kanałach sprzedaży ale potem zapomina o ich monitorowaniu. Nawet najlepsza kampania pozostawiona bez kontroli nie da miarodajnych efektów.

To 5 kroków, które zaprowadzą Cię do chaotycznego marketingu – nie pozwól swojej firmie na takie błędy! Przez źle prowadzony marketing możesz stracić nie tylko swój czas czy pieniądze ale również potencjalnych klientów. Tylko przemyślana, szczegółowa i dobrze zbudowana strategia marketingowa przyniesie pożądane efekty.

Strategia marketingowa to tak naprawdę określenie kierunku rozwoju Twojej firmy, tak aby zdobyła ona przewagę na rynku. Powinna skupiać się na dopracowaniu metod, które pozwolą firmie efektywnie komunikować korzyści firmy lepiej od konkurencji. Zobacz ile korzyści gwarantuje profesjonalnie zaprojektowana strategia marketingowa:

 • Usystematyzowanie działalności marketingowej w Twojej firmie
 • Utrzymanie jednolitego, dobrego wizerunku marki na rynku
 • Identyfikacja efektywnie działających narzędzi marketingowych a odrzucenie tych, które nie przyniosą zysków
 • Wykazanie przewagi produktów czy usług Twojej firmy nad konkurencją
 • Budowanie solidnego fundamentu dla wszystkich kampanii reklamowych w przyszłości
 • Pomoc w komunikacji z klientem, dotarcie do jego potrzeb
 • Analiza efektywności wprowadzonych działań marketingowych
 • Stworzenie spersonalizowanego działania dla każdego rodzaju

Potrzebujesz strategii marketingowej? Jesteśmy ekspertami! Napisz lub zadzwoń i sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Analiza poziom podstawowyPodstawy Marketingu

Comments are disabled.