Najlepszy program do infografik – TEST

Digital composition of woman working on pie chart using laptop


Infografiki to idealny sposób by ciekawie zaprezentować dane i wykresy, ciekawostki z branży a nawet przedstawić firmę lub ofertę. Infografiki znacznie zwiększyły swoją popularność i siłę wpływów, gdy zaczęliśmy cierpieć na przesyt informacji i brak czasu na przyswajanie napływających ze wszystkich stron bodźców.

Dobrze zaprojektowana i wykonana infografika potrafi przekazać wiele informacji bez konieczności pisania długich elaboratów, a co najważniejsze utrzymując zainteresowanie odbiorcy.

Tworzenie infografik to oczywiście proces wymagający czasu. W pierwszy etapie należy przemyśleć kwestie samej treści a dopiero następnie można przejść do struktury wizualnej grafiki.  W tym wpisie zajmiemy się jednak tym drugim etapem, czyli graficzną oprawą infografiki.

W internecie dostępnych jest wiele narzędzi, które pozwalają zaprojektować ciekawe i przyciągające wzrok odbiorców materiały graficzne. Dla tych, którzy chcieliby sami wykonać infografikę przygotowaliśmy zestawienie najlepszych programów do infografik.

7 programów do tworzenia infografik

Postanowiliśmy sprawdzić dostępne narzędzia i przeprowadzić test kilku wybranych programów. Chcemy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami, który program do i

Na pierwszym etapie stworzyliśmy listę narzędzi do infografik. Nasza „szczęśliwa siódemka” to:

  1. Piktochart
  2. Infogram
  3. Visme
  4. Easely
  5. Canva
  6. Visualy
  7. Venngage

 

Następnie na podstawie opinie na temat programów, rankingów oraz funkcji, które oferują wybraliśmy trzy programy, które cieszą się najlepszymi opiniami i najchętniej są polecane przez użytkowników. Naszym głównym kryterium była: łatwość obsługi i funkcje umożliwiające tworzenie ciekach wykresów oraz dostęp do jak największej ilości ciekawych wizualnie szablonów.

Zdecydowaliśmy się na sprawdzenie trzech narzędzi:

  1. Piktochart
  2. Venngage
  3. Visme

 

Test nr 1: Venngage

Narzędzie Venngage udostępnia szeroki wachlarz możliwości. Znajdziemy wiele gotowych i darmowych szablonów, które mogą służyć, jako baza wyjściowa do tworzenia różnorodnych kreacji. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, poradzi sobie z nim osoba początkująca. Obsługa programu oparta jest na kreatorze Drag&Drop – przeciągnij i upuść. Użytkownik może korzystać z gotowych kształtów, ikon i zdjęć, ale również wgrać swoje własne.

Wady: Niestety program w wersji darmowej nie daje możliwości pobrania wykonanej grafiki. Możemy ją udostępniać za pomocą linka.

link do programu: https://venngage.com/ 

Test nr 2: Visme

Visme oferuje podobne funkcje, co proponowany wyżej program Venngage. Mamy możliwość korzystania z gotowych szablonów oraz dużej bazy elementów: strzałek, linki, grafów, ikon itp. Przewagą tego narzędzia nad Vengagge jest możliwość pobrania grafiki nawet w wersji bezpłatnej programu. Już w opcji darmowej można stworzyć prostą i ciekawą infografikę J Natomiast, gdy potrzebujemy uzyskać dostęp do większej ilości szablonów i dodatków możemy wykupić wersję płatną.

Wady: Szata graficzna programu jest dość uboga i w tym aspekcie przegrywa z Venggage.

link do programu: https://www.visme.co/ 

Test nr 3: Piktochart

Piktochart to naszym zdaniem najprostsze i bardzo intuicyjne narzędzie. Osoba początkująca bez problemu poradzi sobie z obsługą tego programu. Program udostępnia podobne funkcjonalności jak poprzednicy: Venngage i Visme. Piktochart już w wersji podstawowej (bezpłatnej) umożliwia pobieranie grafik zarówno w JPG i PNG. Narzędzie pozwala tworzyć ciekawe wykresy.

W wersji darmowej mamy do dyspozycji wiele elementów: kształtów i ikon, które posortowane są tematycznie. Piktochart pozwala również na łatwe zaimportowanie arkuszy Excel i plików w formacie CSV, dzięki czemu tworzenie prezentacji przebiega dużo szybciej.

Wady: W wersji darmowej program udostępnia mniej gotowych szablonów niż konkurenci: Visme i Venggage

link do programu: https://piktochart.com/

and THE WINNER is ….Podsumowanie testów programów do infografik

Naszym zwycięzcą testów programów do tworzenia infografik został Piktochart.

Należy obiektywnie zaznaczyć, że trzy testowane programy: Visme, Venggage i Piktochart prezentują porównywalny poziom. Programy są do siebie podobne i oferują zbliżone możliwości. Każde z tych narzędzi jest intuicyjne i nie sprawi problemów początkującemu użytkownikowi.

Dlaczego zatem taki wybór? Pierwsze wrażenie. Piktochart przydał nam do gustu od pierwszych kliknięć. Komfort pracy był najwyższy. Dodatkowo program oferuje wiele elementów: napisów, wykresów, kształtów.

WERSJA BEZPŁATNA

Nie ma konieczności opłacania wersji płatnej, jeśli chcemy zrobić 1-2 infografiki lub nie zależy nam na bardzo zaawansowanej szacie graficznej. Jest to dobre narzędzie dla firm, które nie potrzebują zaawansowanych opcji do tworzenia infografik oraz nie mają potrzeby tworzenia infografik regularnie.

WERSJA PŁATNA

Firmy i osoby prywatne, które chciałby tworzyć infografiki regularnie oraz postawić na bardzie złożone i efektywne motywy mogą skorzystać z płatnych pakietów oferowanych przez Piktochart.

Podsumowanie

Nam najlepiej pracowało się w Piktocharcie, ale z czystym sumieniem możemy polecić każdy z tych trzech programów. Różnice w ocenie są bardzo subiektywne i każdy z Was powinien wybrać swojego faworyta. A może już macie innego? Podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami.

 

Jeśli nie masz czasu samodzielnie wykonywać infografik dla swojej firmy zleć to zadanie specjalistom!  Chętnie zajmiemy się stworzeniem dla Ciebie infografiki od podstaw. Przygotujemy teksty oraz oprawę graficzną?

A może chciałbyś stworzyć infografiki dla swojej branży, ale nie masz pomysłu, co mógłbyś zaprezentować? To również nie problem.

Zgłoś się do nas! 

Comments are disabled.