Jestem w Internecie, mam stronę www – co dalej?


W dzisiejszych czasach nawet najpiękniejsza strona nie wystarczy, żeby klienci zauważyli Cię w Internecie i chcieli skorzystać z Twoich usług. Potrzebny jest szereg działań, które wypromują Twoją biznes. W Internecie roi się od firm, takich jak Twoja, które walczą o uwagę odbiorców. Aby się wyróżnić od konkurencji, najważniejsza jest widoczność oraz przemyślana strategia działania w Internecie, które zadziałają na klientów, jak wabik na ryby. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych porad, które pomogą wypromować Twoją stronę.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto pozycjonować się w Google
  • czym są kapanie remarketingowe
  • dlaczego warto wykorzystać social media do promocji firmy
  • czy warto wykorzystać newsletter
  • jak wykorzystać bloga
  • dlaczego musisz mieć na stronie CTA

 

Zajmij najlepszę pozycję w wyszukiwarce

Pierwszym miejscem, gdzie klienci szukają informacji na temat produktów i usług, jest Internet. Jednak gdy wpisują daną frazę w wyszukiwarkę, to nie przeglądają kilkuset zaproponowanych wyników – najczęściej patrzą na wyniki z pierwszej strony i zaglądają na oferty dwóch lub trzech pierwszych firm. Jeżeli chcesz, żeby klienci klikali w Twój link, musisz znaleźć się na początku wyników wyszukiwania. Aby tego dokonać, musisz zacząć pozycjonować swoją stronę internetową.

Jakie korzyści daje Ci pozycjonowanie strony internetowej?

  • Zyskasz większą liczbę odwiedzających oraz nowych klientów.
  • Zwiększysz sprzedaż swoich produktów i usług
  • Zbudujesz pozytywny wizerunek swojej firmy.
  • Wyprzedzisz konkurencję!

 Prowadź kampanie remarketingowe

Remarketing to niezwykły rodzaj reklamy, który polega na wyświetlaniu reklamy osobom, które odwiedziły już Twoją stronę internetową, ale nie wykonali na niej żadnej czynności – nie wysłali zapytania lub nie kupili produktu. Po dokonaniu odpowiednich ustawień, Twoja reklama może stale przypominać klientom, aby powrócili na Twoją stronę i dokonali zakupu.

 Bądź bardziej social

Ponad 14 milionów Polaków ma profil na Facebook’u, z czego 79% osób korzysta z serwisu codziennie! To właśnie tam najwięcej czasu spędzają Twoi klienci, dlatego aby do nich dotrzeć, musisz należeć do ich internetowej społeczności. Bądź proaktywny! Wykorzystując potencjał tego typu mediów możesz zdecydowanie zwiększyć ruch na twojej stronie.

Reklamuj się na Facebooku

Kampania na Facebooku pozwala na dotarcie do określonych grup docelowych – możesz ją ustawić wg wieku, płci, zainteresowań albo skierować do znajomych Twoich znajomych lub ludzi, których znajomi już lubią Twój fan page.

Wysyłaj newsletter do swoich klientów

E-mail marketing to najchętniej wykorzystywany sposób kontaktu w Internecie. Wysyłanie cyklicznych newsetterów pomaga zbudować długotrwałe relacje z klientami. Powinny się one charakteryzować wartościowymi informacjami, które koniecznie muszą być atrakcyjne z punktu widzenia odbiorców. W ten sposób łatwiej przekonasz ich do wyboru właśnie Twojego produktu. Kiedy dostrzegą oni korzyści płynące z Twojej oferty – zdecydują się na kupno, a Ty osiągniesz zysk.

Prowadź bloga

Buduj wizerunek eksperta poprzez regularne udostępnianie wartościowych treści na swojej stronie. Dzieląc się swoją wiedzą, pokażesz odwiedzającym, że znasz się na tym, co robisz. Takie działanie przyniesie Ci sporo korzyści – możesz nie tylko liczyć na dużą liczbę odwiedzin na stronie, ale także wpłynie to na wzrost zaufania do Twojej marki.

Zachęcaj do działania

Wprowadź na swoją stronę wyraziste, zdecydowane oraz bezpośrednie Call to Action, czyli wezwanie do działania. Dzięki temu zwiększasz intuicyjność Twojego serwisu i pomożesz klientom sprawnie przejść przez proces zakupowy. Dobrze dobrane hasła CTA mają realny wpływ na wzrost konwersji na Twojej stronie.

 

To tylko niektóre ze sposobów, które pomogą Ci wypromować Twoją stronę internetową. Kompleksowa strategia działań marketingowych, która będzie obejmować kilka narzędzi, pomoże Ci dotrzeć do licznego grona odbiorców.

Potrzebujesz pomocy w dotarciu do swojej grupy docelowej i zwiększeniu zysków ze sprzedaży? Poznaj naszą ofertę>>

Podstawy MarketinguPodstawy WWW

Comments are disabled.