Freelancer vs. agencja – wady i zalety


Strona internetowa to jeden z pierwszych kanałów komunikacji między Tobą a klientem. W dobie rosnącej konkurencji musisz zachować nienaganną prezencję, żeby zwrócić uwagę odbiorców i zatrzymać ich na dłużej. Do tego jest niezbędny dobry projekt strony www. Jego realizację możesz powierzyć agencji lub poszukać freelancera, specjalizującego się w tej dziedzinie. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego warto najpierw przeanalizować wszystkie “za i przeciw” przed podjęciem decyzji, komu chcesz powierzyć zlecenie.

Kiedy warto wybrać agencję?

Agencja składa się z grona specjalistów, którzy kompleksowo podejdą do Twojego zlecenia – oprócz projektu graficznego, przygotują strategię marketingową oraz zaproponują Ci szereg działań, które pomogą wypromować Twoją firmę w sieci. Niestety wiążę się to z wysoką cena usługi. Wiadomo, że praca grupy specjalistów z różnych dziedzin generuje określone koszty.

Jednak nie wszędzie zapłacisz za projekt jak za zboże. Agencje, które specjalizują się w tworzeniu stron internetowych, nie tylko gwarantują swoim klientom atrakcyjne pakiety cenowe, ale także profesjonalną obsługę, indywidualnie przypisanego specjalistę, który zrealizuje projekt zgodnie z Twoimi wskazówkami oraz wsparcie techniczne po zakończeniu prac.

Kiedy warto wybrać freelancera?

Freelancer, to tak zwany wolny strzelec, czyli osoba wykwalifikowana w danej dziedzinie, która pracuje na zlecenie. Freelancer sam zarządza swoim czasem, pracuje w dogodnych dla niego godzinach, zwykle w domu. Dzięki temu, że nie ma konkretnych obowiązków i stałych godzin pracy, jest w stanie wykonać zlecenie “na wczoraj”. Największym jednak plusem współpracy z freelancerem jest cena. Niższa stawka wynika głównie z tego, że osoby pracujące w ten sposób nie ponoszą kosztów związanych np. z utrzymaniem biura.

Największą wadą współpracy z wolnymi strzelcami jest natomiast brak pewności wykonania zlecenia. Pracując na własny rachunek, w przypadku choroby, nie ma ich kto zastąpić. Może okazać się to dużym utrudnieniem, ponieważ nie dość tego, że Twoje zlecenie nie zostanie wykonane, to jego realizacja odwlecze się w czasie.

Jeśli zależy Ci na doświadczeniu, profesjonalizmie oraz stałym kontakcie, wybierz agencję, która kompleksowo zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Koszty nie będą dużo większe od wynagrodzenia freelancera, a przynajmniej zyskasz gwarancję, że Twój projekt zostanie zrealizowany przez specjalistę zgodnie z Twoimi zaleceniami.

agencja czy freelancer wady i zalety

Analiza poziom podstawowyPodstawy E-commercePodstawy Marketingu

analizae-commerce

Comments are disabled.